Випробувальна лабораторія

У компанії ТОВ «УКРМЕДСЕРТ» відбулася важлива подія розпочала свою роботу випробувальна лабораторія, технічна компетентність якої повністю відповідає вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 (атестат про акредитацію від 24 січня 2017 року № 2Н1358). Об’єктами випробувань (ОІ) і основними показниками, відповідно до сфери акредитації лабораторії, є шумові характеристики (ШХ) робочих місць, ШХ джерел шуму медичних виробів (МІ), а також ШХ джерел техногенного шуму та електробезпеки.

Новий напрямок розвитку компанії було обрано не випадково. Воно передбачає комплексний підхід до оцінки відповідності шумових характеристик об’єктів випробувань вимогам нормативно-правових актів у заявленій сфері акредитації, що є відмінною рисою випробувальної лабораторії ТОВ «УКРМЕДСЕРТ» від інших подібних лабораторій.

Так, для оцінки шумів, створюваних приладами, апаратами, обладнанням і механізованим інструментом (далі вироби медтехніки) в різних приміщеннях лікувально-профілактичних закладів, клінік науково-дослідних інститутів, медичних центрів та інших установ медичного профілю (далі-заклади охорони здоров’я), враховується наступне: джерела несприятливого шуму від медичних виробів можуть впливати, по-перше, на персонал і пацієнтів (хворі, обстежувані); по-друге, на населення, в тих випадках, коли ОІ розташовані в житлових будівлях на суміжних поверхах, або в селітебній зоні, безпосередньо прилеглій до будівель і споруд установ охорони здоров’я.

Як приклад на рис. представлено результати власних вимірювань рівнів інфразвуку та шуму на робочих місцях в одній зі стоматологічних поліклінік, розташованій на першому поверсі житлового будинку в М. Києві.

На діаграмі добре видно не відповідність шумових характеристик робочих місць лікарів-стоматологів при використанні у своїй роботі медичних виробів вимогам санітарного законодавства.

Крім того, випробування в лабораторії можуть проводитися для проведення процедури оцінки відповідності з визначенням та декларуванням рівнів шумів, створюваних медичними виробами гранично допустимим або технічно досяжний шумовим характеристикам (ПДШХ або ТДШХ), або гарантійним (контрактними) показниками з метою вхідного (приймального) або періодичного виробничого контролю.

Випробування також можуть проводитися з метою контролю шумових характеристик джерел шуму, створюваного технологічним обладнанням підприємств, у т. ч. фармацевтичної промисловості, включаючи робочі місця з наступним графічним зображенням звукових полів (карти шуму). З досвіду відомо, що на цих підприємствах установки дроблення, центрифугування, пакування продукції, та ін. можуть бути потенційними джерелами підвищених рівнів шуму.

Додатково фахівці лабораторії можуть здійснити розробку програми випробувань шумових характеристик ОІ на всіх етапах створення медичних виробів від проекту до впровадження у виробництво, розробку технічних завдань на вибір та впровадження технічних рішень по зниженню ШХ до ПДШХ, надати технічний супровід на етапі впровадження технічних рішень по захисту від несприятливого шуму (систем шумоізоляції і шумопоглинання) і т. п.

Таким чином, в рамках випробувальної лабораторії ТОВ «УКРМЕДСЕРТ» можливо отримати всі види протоколів випробувань шумових характеристик медичних виробів, протоколи випробувань ШХ робочого місця, а також протоколи випробувань ШХ джерел техногенного шуму на території житлової забудови, в приміщеннях житлових, громадських і адміністративних будівель і споруд, та ряд додаткових послуг по способам захисту від несприятливої дії шуму.

Виконання інструментальних вимірювань та оформлення протоколів випробувань, проводиться за заявками на підставі технічного завдання (ТЗ). Калькуляція кошторисної вартості проводиться виключно після складання та узгодження ТЗ із Замовником.

Випробування в лабораторії проводяться на високому професійному рівні приладом нового технічного рівня (аналізатор шуму «Асистент») досвідченими висококваліфікованими фахівцями – гігієністами праці, які мають всі необхідні дозвільні документи для виконання зазначених видів випробувань.

Наші атестати

Якщо у Вас виникли питання ми з радістю на них відповімо, Вам лише треба звернутися до нас через форму зворотнього зв’язку і ми зв’яжемось з Вами у робочий час, або телефонуйте за номером +38(044) 390-63-27

Контакти

ТОВ «УКРМЕДСЕРТ»
02068, Україна, Київ,
вул. Михайла Драгоманова, 1-А, офіс 2
Тел. +38 (044) 390 63
Email: ukrmedcert@ukrmedcert.org.ua

Форма зворотнього зв’язку

Адреса:
Київ,
вул. Михайла Драгоманова 1-А

Графік роботи
ПН-ПТ: з 9:00 до 18:00

E-mail:
ukrmedcert@ukrmedcert.org.ua

Телефони:
+38 (044) 390-63-27

UKRMEDCERT © 2019 Всі права захищені.